b39 - webdev & tweaks
Jako że

optymalizacja

  i

przyspieszanie

  aplikacji, systemów, czegokolwiek to moja druga najpoważniejsza choroba, przez długi czas testowałem i nadal testuję różnego rodzaju sposoby, sztuczki,

tweak

'i aby wykrzesać, co tylko się da i z czego tylko się da, w sensie ukrytych zasobów.
Na początku próbowałem wszystkiego co znalazłem lub co przyszło mi na myśl i wydawało się być pomocne w optymalizacji.

Z biegiem czasu dokładnie zweryfikowałem co jest skuteczne, co nie ma większego wpływu na wydajność, i najważniejsze, które z „magicznych” optymalizacji mają wręcz odwrotny skutek. W ten sposób ułatwiam Wam sprawę, zaoszczędzam czas na przeszukiwanie sieci, testowanie różnych rozwiązań i daję gotowe skuteczne rozwiązania na optymalizację z krwi i kości.
Na chwilę obecną w dziale tweaks znajdziecie sposoby na optymalizację Opery, Firefoxa oraz Windows XP, gdzie szczególny nacisk położyłem na szybszy start systemu i szybsze zamykanie systemu.
Niebawem napiszę również o tweak'ach dotyczących Windows Vista, a w niedługim czasie o pełnym wykorzystywaniu łącza internetowego (czyli jak to się pospolicie nazywa w sieci - przyspieszanie internetu) i parę słów o Linux'ie.


Notka: mimo iż przedstawione na tej stronie

tweak

'i, skrypty i programy nie powinny powodować żadnych problemów, błędów systemowych lub innych szkód, nie odpowiadam za takowe ewentualności wywołane ich zastosowaniem.
xhtml | css | ©